Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dark&Light

28. 11. 2008

 „Ty chceš vážně použít naši tajnou zbraň?“ zeptal se Robert poněkud zděšeně.
Leon přikývl. „Je to jediná možnost.“
Supertajná zbraň spočívala v dokonalé synchronizaci naprosto odlišných živlů, jako třeba oheň a voda, a byli jí schopní jen opravdu silní pokémoni. Pokud by se o to pokusili pokémoni, kteří nebyli vyvolení, zemřeli by vyčerpáním.
Robert a Leon se synchronizovali už dávno, ale od té doby tuhle ničivou zbraň ještě nepoužili. Přesněji řečeno, nebyli k tomu donuceni, a úzkostlivě se střežili dne, kdy nastane ona pověstná bezvýchodná situace.
Ovšem Leon vždycky věděl, co dělá, a jeho bratr mu naprosto důvěřoval.

Asi za dva tři dny se oba pokémoni cítili dostatečně odpočatí a opět se vydali k obrovskému plovoucímu netvoru. Tentokrát už ale ne na číhanou, ale rovnou do akce.
Slunce stálo vysoko na obloze, když dorazili. Podivní dvounozí tvorové i jejich záhadní pokémoni odpočívali ve stínu lodi, jak netvora pojmenovala při poslední „návštěvě“ Moly, a bednu s mohutným flareonem měl Robert přímo vedle sebe na dosah tlapky.
„Přišli jsme v pravou chvíli,“ zazubil se Leon na bratra.
Umbreon jen krátce přikývl a oba vyrazili z křoví, kde se ukrývali.
Jak běželi přes nechráněnou pláž, ve stejnou chvíli přeskočili rozbité zbytky krabice, které cizí tvorové ještě neuklidili. Ve stejný okamžik se pohybovali naprosto shodně, aniž by se jeden na druhého podíval, což bylo dobré znamení. Znamení dokonalého propojení ducha, těla i mysli.
Jejich synchronizované pohyby však nezůstaly bez povšimnutí. Dvounozí tvorové najednou vstali a poslali své pokémony do boje. Bylo již však pozdě na jakoukoliv obrannou akci. Umbreon i espeon byli v mžiku u nich a jediným mohutným nárazem smetli všechny do břicha lodi. Poté se vrátili k oné velké bedně.
„Bílý blesk!“ vykřikl espeon.
„Černý blesk!“ zavil vedle něj umbreon.
Říkalo se blesk, ale ve skutečnosti se jednalo o proud světla; černého, bílého, rudého a tak dále, podle druhu pokémona. Je to nejsilnější útok, jakého může dospělý eevee dosáhnout. Útok, který se vždy vyruší s opačným zbarvením, ale v případě dokonalé synchronizace se proudy světla vzájemně posílí a jejich účinky jsou obvykle katastrofální.
Teď už ale zpátky k příběhu…
Bratrům se podařilo bednu rozbít, aniž by králi nějak ublížili, a všichni tři pak společně zahnali dvounohé tvory i s jejich obrovskou příšerou na útěk.
Když se loď ztratila za obzorem, vydali se na zpáteční cestu do Ohnivého údolí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář